بازتابِ نفسِ صبحدمان

آتش و خشم

دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶، ۰۲:۳۳ ب.ظ
در احادیث داریم ، در زمان ظهور نهایی حضرت حجت ارواحنا له الفداء ، خصوصیات زمانه،به قیامت نزدیک میشود.،یکی از این ها،جدایی صف مومنین از کفار ست.منافقی باقی نمی ماند.شبیه به ندای قیامت که در آیات شریفه داریم "وامتازو الیوم ایها المجرمون.."همه چیز آنقدر آشکارست که یا طرفدار حقی یا باطل.و چهره ها و شخصیت ها دیگر نمیتوانند فریب دهنده باشند...

آن سر دنیا،کتابی منتشر شد.کتابی درباره ی رئیس جمهور آمریکا.مایکل وولف،نویسنده ی کتاب می گوید "دونالد ترامپ احتمالا از هر فرد دیگری که روی کره ی زمین راه میرود اعتبار کمتری دارد" و در برابر واکنش آقای ترامپ که محتوای کتاب را سراسر دروغ می خواند،می گوید که محکم،پای تمام حرفهایش ایستاده..کتابی که دستور ممانعت از انتشارش صادر شده،اما هنوز سایت ها،کتاب را برای فروش دارند..مردم برای خرید کتاب صف می کشند و....


حواشی :
1.بحث تعیین زمان ظهور نیست! بحث شرایط و زمانه ست،شرایطی که کم کم داره از دست افراد سرشناس و صاحب نفوذ و فریبکار خارج میشه.مردم دیگه فریب ظاهر و قدرت افراد رو نمیخورن،حرفهایی از بین نزدیکترین افراد به رئیس جمهور بیرون میاد و شاید هیچ زمانی،اینقدر مردم،آمادگی شنیدن حقایق رو نداشتند.
ایرانِ این روزهایِ خودمون من رو به فکر فرو میبره که چقدر این روزها، فاصله ی بین پنهان کاری ها و رفتارها و گفتارهای مغرضانه با بر هم خوردن معادلات مغرضان، کوتاه شده..انگار هر جا رو که نگاه میکنی،زمین و زمان حقیقت رو فریاد میزنه...نویسنده ، اسم کتاب رو آتش و خشم گذاشته که بیشتر مربوط به خصوصیات و رفتار آقای ترامپ هست، اما توی ذهنم،تداعی آتش و خشم مردم دنیاست که از سقیفه شروع شد و امروز،به شکل دیگه ای داره راه خودش رو توی تاریخ پیدا میکنه..خشم مردمی جدا مونده از تعالیم قدسی و الهی وارثان زمین،که در بی تاریخی خودشون دست و پا میزنن و خواهان تغییرند..

2.پی دی اف این کتاب رو از همون شرکتی که عرض کردم (copify.book@gmail.com)با هزینه 17 هزار تومن می تونید تهیه کنید. اگر امتحانات و کار و ...وقتی برای مطالعه بذاره...از انگلیسی بودن کتاب هم نترسید.

۹۶/۱۰/۱۸

نظرات (۱۱)

۱۸ دی ۹۶ ، ۱۴:۴۴ گرافیست ارشد
به به ..
فوق العادست
هدر وبلاگتون هم خیلی زیبا و دلنشینه ...
پاسخ:
ممنونم
۱۸ دی ۹۶ ، ۱۴:۵۴ .. مَروه ..
سلام
بسیار ممنون برای معرفی کتاب های خوب
گرچه نخواهم خوند اما توضیحات مطلب برام خوب بود
از انگلیسی بودن نترسم چه کنم؟
شما که غریبه نیستی خواهر
از زبان انگلیسی دیگه هیچی بلد نیستم...
البته قبلا هم نبودم فقط یه دوره ای بعد کنکورم فشرده روی انگلیسی کار کردم با نرم افزار رزتا استون هم،پیشرفت خوبی داشتم،اما خب زود خاموش شد و مشغول درس های دانشگاه شدیم...

پاسخ:
سلام.ممنونم.این نرم افزار رو که گفتی شاید برای کسی مفید باشه.ممنون.
کار نشد نداره ولی.با همین خوندن ها و دل به دریا زدن ها،میشه کم کم پیشرفت کرد :)
۱۸ دی ۹۶ ، ۱۵:۰۶ ستاره جان
عزیزم فکر کنم بد نباشه ببینیم کتاب بی غرض و بی طرفی که اوضاع آشفته ی الان کشورمون را تبیین کنه هم وجود داره یا نه؟ و اونو به هم معرفی کنیم 
پاسخ:
بله.این هم باشه خیلی خوبه.دوستان سراغ داشته باشن معرفی کنن ممنون میشم.البته در این زمینه عرایضی دارم.خلاصه ش اینه که،خودم به شخصه،این فرمایش حضرت اقا رو که تا جهان بینی درست و محکمی نداشته باشید،نمیتونید تحلیل کنید وقایع رو مد نظر دارم.سعی می کنم اول این نقص رو توی خودم برطرف کنم.بنابراین به کتابها،تا نویسنده ش رو نشناسم،از منظر تبیین شرایط نگاه نمیکنم،این وسط ، این اواخر مطالعات پراکنده ای دارم از نویسنده های غیر ایرانی که  به مسائل سیاسی و اجتماعی پرداختن.صرفا برای نمونه و اینکه از اوضاع بقیه کشورها تا همین حد که در جریان مسائل کشور خودمون هستم،مطلع بشم.بدون اینکه دنبال تببین موضوعی باشم.
دوستان اکر معرفی کنن حتما یادداشت میکنم و بعدتر مطالعه میکنم اما دغدغه ی مطالعاتی این روزهام،همون اصل و ریشه ای هست که حضرت اقا فرمودن.زودبازده نیست البته.

۱۸ دی ۹۶ ، ۱۵:۲۰ ستاره جان
نکته ی نویسنده رو خوب اومدی 
منم همینو میگم بی طرف 
خوب خدایی من خودم نه نویسنده ی بی طرف میشناسم و نه کتاب سراغ دارم 
رهبر رو قبول دارم گرچه به وضعیت نظام ایراد می بینم و اونم اینکه سوراخ سومبه دار شده مملکت فقط سیاسی شده دزدی گرگی زیاد شده و خدایی چرا همه چیز به حد اعلاش باید برسه تا رسیدگی ها شروع بشه 
پوففف نمی دونم 
خیلی وقتها طرفداری کردن سخت میشه الف 
پاسخ:
برای همین باید خودمون مبنای فکر کردن داشته باشیم.یادمه اون اوایل شروع سیر مطالعاتی،حتی استادم اجازه نمیدادن کتابهای غیر درسیِ مرتبط با درسم! رو بخونم.میگفتن باید اول مبنای فکری به دست بیاری که فارغ از اینکه کی اینو نوشته،بتونی درست ها رو بپذیری و اشتباهات رو بریزی دور.هنوز هم نمیدونم بهم اجازه میدن یا نه،نمیتونم جلوی خودمو بگیرم و نخونم! اما تفاوت خودم رو با قبل میفهمم. الان نویسنده مهمه و حالا که نمیشناسیم ، باید صرفا مطالب رو به عنوان یه خبر و گزارش و تحقیق و تالیف ببینیم . و بینش رو که به دست آوردیم،میتونیم بهتر برخورد کنیم با کتابها.
نمیشه نخوند و نشنید،اما باید مبانی درستی برای فکر کردن داشته باشیم.یادمه بابا میگفتن اوایل انقلاب خوندن کتابهای کمونیست ها ممنوع بود،اما ما که پای صحبت های شهید مطهری نشسته بودیم،و به نظام فکریمون شکل گرفته بود به راحتی می خوندیم و اشتباهات رو تشخیص میدادیم.

الان هم همینطوره..اگر بصیرت نباشه(بصیرت شامل علم و آگاهی و بینش صحیح و روح پاک و ..میشه) گیج میشیم.باید این نقص ها رو به مرور برطرف کنیم تا توی حوادث به اشتباه نریم.
۱۸ دی ۹۶ ، ۱۵:۳۶ .. مَروه ..
بله نرم افزار خییلی خوبیه
خصوصا افرادی که حافظه کلامی خوبی ندارند و یادگیری زبان براشون سخته این نرم افزار چون تمام مهارت های شنیداری دیداری رو هدف گرفته تصویر داره تلفظ لغت گرامر و... بنظر میتونه خیلی مفید باشه
مرحله مرحله هم هست آدم رو تشویق میکنه با یادگیری...
محرک خوبیه در کل...
برای زبان های مختلف وجود داره تو کتاب فروشی ها
انگلیسی روسی ترکی استانبولی عربی عبری و...
پاسخ:
چقدر عالی.ممنونم.پس از کتابفروشی ها باید تهیه کنیم.ممنونم,لطف کردی
خب قطعا نمیشه به این کتاب و مطالبش استناد کرد و اون رو حقیقت دونست کما اینکه کتابهای بسیاری با تاریخ سازیهای عجیب و غریب و سندتراشیهای عجیبتر در ایران خودمون غیرقابل چاپ هستند که ملت برای خوندنش سر و دست می شکنند!
تا جایی که گاهی کاملا بنیه ی فکری و آمال اشخاص رو به هم میریزند.
اینکه کتابی مطابق میل ما  و مثلا خلاف خواسته ی رئیس جمهور آمریکاست به این معنی نیست که حقیقت رو آشکار کرده.
ان شالله فرصت بشه شاید بخونمش.
پاسخ:
کاملا درست و بجا فرمودید بانو.
بعلاوه اینکه,کمی هم,مساله فراتر از شخصیتهاست,یعنی اینکه متوجه حاکمیت افکاری باشیم که طی قرنهاست دارن برای بقای خودشون تلاش میکنن و روح زمانه ای که به سمت جدا شدن دو جبهه حق و باطل حرکت میکنه و افکار مردمی که آماده ی پذیرش این اوضاع هست.من لابلای کلمات این نوع کتابها دنبال تایید یا رد شخصیت نیستم,سعیم بر اینه که با نگاه کلی تری به روح حاکم بر زمانه , مطالبات اون جامعه و نقطه تمرکز اون جامعه برسم. 
یه مثالی توی ذهنم هست همیشه که شاید بی ربط نباشه, حضرت امام کتاب شوهر آهو خانم رو دوبارخونده بودن, برای اینکه رمانی بود که روح غالب زمانه ی اون سالهای ایران رو ناخوداگاه به تصویرمیکشید. دارم سعی میکنم با این نگاه, این کتاب و امثالهم رو بخونم.
نمیدونم!
رمانها و داستانها میتونن نمایانگر افکار و دوره ها و روح جامعه باشند اما کتب انتقادی نه! چون کاملا یک بعدی و به منظور خاصی نوشته میشن.
امیدوارم به اهدافتون از خوندن کتاب برسین و اگر نکته ی روشنگری داشت لطف کنین با ما به اشتراک بذارین :)
پاسخ:
این نکته هم که گفتید قابل تامله.درسته. اما حتی اگر مغرضانه باشه,یک چیزی رو میتونه نشون بده,و اون هم اینه که, چه مسایلی الان مورد انتقاد مردم و جامعه امریکاست.حتا اگر اون فرد,اون خصوصیت رو نداشته باشه.اگر بشه به روند و نگاه اعتراضی جامعه دست پیدا کرد,میشه اراده ی حاکم بر نظام غرب که توی این برهه از زمان,توجه و اعتراض مردم رو جلب کرده, شناخت.
البته تا جایی که توضیحات کتاب رو خوندم, یک نوع مستند گفتگو با افراد مختلف هست,شبیه کتاب های خاطراتی که نوشته میشه.
هرنویسنده ناخودآگاه,با تاکیدها و زاویه ی دیدی که به مسایل داره,تصویری از مطالبات و روحیه مردم میده که اجتناب ناپذیره,یادمه چند سال پیش کتابی خوندم که نشون میداد هنوز بعضی مسایل رو مردم دنیا ناهنجار نمیدونن. اما این کتاب,...البته اینطور بنظر میرسه و هنوز مطمین نیستم, ...میتونه تغییرات هنجار و ناهنجار جامعه رو که قطعا به تدریج تغییر میکنه,بسته به نوع نگاه مردم,نشون بده...حتی اینکه مردم چطور و از چه زاویه ای به رییس جمهور نگاه میکنن و انتظار چی رو دارن از شخصیتهای مهم و چی سرخورده شون کرده...حتی اگر نوبسنده, صرفا خواسته باشه با احساسات و افکار مردم بازی کنه,و از استقبال مردم هم مهلوم باشه موفق شده, باز هم  ممکنه نشون بده, نظر و انتظار غالب مردم جامعه چی هست.
البته همه اینها بسته به اینه که چطور کتابی باشه :-)  شاید وقت تلف کردن باشه,تا نخونیم معلوم نمیشه:-) 
تا جایی که میدونم یکی از مصاحبه شوندگان کتاب, از طرفداران اقای ترامپ بوده, تا اینجاش میشه وعده الهی رو دید که اینها حتی بین خودشون هم اختلاف دارن..و باز شاید بشه فهمید میزان ثبات و اتحاد بین خودشون به چه شکله و این یعنی شکننده بودن نظام سیاسی امریکا و وو و....

فکر کنم شما زودتر شروع کنید :-) اما چشم
آره نکات خوبی گفتید. اما راستش رو بخواید به تجربه دریافتم که برای آمریکایی ها نمیشه نسخه ی فرهنگی پیچید اون هم در این زمانه.
یعنی چیزی که هنجار یا ناهنجار انسانی و اجتماعی شناخته میشه هویت خاصی در جامعه ی غرب و به خصوص آمریکا نداره. مردم به "آزادی مطلق انسانها و هرکس سرش به کار خودش باشه و به دیگران کاری نداشته باشه" معتقدند. کما اینکه می بینیم در مناظرات قبل از انتخابات چه فجایعی اتفاق افتاد و چه دیالوگهایی بین دو نامزد رد و بدل شد اما هیچکدام باعث نشد که آمریکایی ها احساس کنند که فاجعه ای رخ داده، چه در دزدیهایی که مطرح شد، چه در بی اخلاقی های اجتماعی علیه حقوق زنان، چه در بی اخلاقیهای سیاسی! و در آخر اونی که از نظر ما به لحاظ اخلاق بیشرم تر بود رأی آورد.
طدر ماجرای کلینتونِ رئیس جمهور هم همینطور. اصلا چیزی که کلینتونِ نامزد(خانم) رو به این درجه ی شهرت رسوند سوء رفتار کلینتونِ آقا بود که این خانم اصل آزادیِ او و سرم به کار خودم باشه رو نقض نکرد!
یعنی کلا اخلاق رو در این می بینند که به بقیه حق انتخاب، و آزادی عمل بدهند. هرچیزی غیر از این براشون غیر اخلاقی محسوب میشه.
یعنی یه وقتی می بینید که شمای نوعی از اینکه کسی در ملاء عام حرکتی دور از شأن انجام داده شاکی هستید، به جای اینکه به بی اخلاقی بپردازند شما رو بی اخلاق میدونند که به بی اخلاقیِ شخص دیگر کار داشتی!
حالا نمیخوام در مورد کتاب حکمی بدم چون نخوندم و این از عدالت به دوره اما به واقع کتابهایی که در آمریکا منتشر میشوند اگر هویت مطالعه ی اجتماعی نداشته باشند، یا داستان زندگی آمریکاییها نباشند(که روح و منش اجتماعی رو به نمایش بذاره) در میان خودِ امریکاییها هم صرفاً یک نوشتار، و عقیده ی شخصیِ یک نویسنده تلقی خواهد شد و مدرک و مستدل برای چیزی نیست. برای خودشون هم همینطوره.
یعنی این مصاحبه ها نظرات شخصیِ اون افراده. همین و بس.
نه میشه تعمیمش داد و نه میشه نتیجه گیری خاصی کرد.
این رو بارها در چالشهای متفاوتی امتحان کردم از دوستانی که در غرب زندگی میکنند پرسیدم اما واقعا نتیجه ی خاصی تا به حال نگرفتم جز همین که :"غربیها به معنای واقعی کلمه به موسی به کیش خود و عیسی به کیش خود" معتقدند و موسی و عیسای آنجا بسیار متنوع است!
البته این به نگاهِ خواننده و درایت نویسنده هم وابسته ست که چه مضمونی رو بگیره یا بتونه انتقال بده..
من که خیلی دوست دارم بخونم اما متاسفانه فعلا اصلا فرصتش نیست. شاید سال بعد!
پاسخ:
بله درسته.اما ما نمیخوایم به انتظار خاصی که داریم برسیم.معتقدم بالاخره،به تدریچ که زمانه به سمت ظهور نهایی حضرت میره،همه جا تغییراتی حس میشه.این که جهت تغییرات به چه سمتی هست و چطوریه،این رو بالاخره میشه فهمید.و کسی که بخواد از ظلمات مدرنیته عبور کند باید اول اون رو بشناسه.کتابها هم بالاخره یک راه برای این شناخت هستند.حضرت اقا هم توی صحبت های دیروزشون اشاره ای به مطالب این کتاب داشتند.به هر حال دنبال بیداری خاص یا بینش خاصی نیستیم .دنبال هر آنچه که هست،میگردیم.یک شناخت اجمالی.
کاش ظهور رو ببینیم. کاش...
پاسخ:
ان شاءالله فرج برامون حاصل بشه قبل از ظهور حضرت..
۱۹ دی ۹۶ ، ۱۸:۰۸ محترَق الزهرا ( سلام الله علیها )
سلام و خدا قوت
مثل همیشه استفاده کردیم
ان شالله که توی کوره ی ابتلائات زمانه رسوا نشیم !
همیشه از پیچیده بودن نفاق به خدا پناه بردم
اگر تمایل داشتید یه سری صحبت درخصوص نفاق اینجا از آقای پناهیان هست که شاید مفید باشه
http://bayanmanavi.ir/post/980
التماس دعا 
یاحق
پاسخ:
علیکم السلام.خدا عزت.
بزرگوارید
ان شاءالله
خیلی لطف کردید.ممنونم.حتما ان شاءالله
۲۰ دی ۹۶ ، ۱۴:۳۶ عباس زاده
کتاب یک دیوانه خواندن دارد ؟ (لبخند)سلام علیکم
عاقبتتون بخیر بحق حضرت ابوتراب
پاسخ:
و علیکم السلام بزرگوار.
سلامت باشید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">