بازتابِ نفسِ صبحدمان

پیشنهاد آخر هفته

پنجشنبه, ۵ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۲۷ ب.ظ
نمی شود صد در صد،گفته های راویان را باور کرد،اما خیلی نظم معقول و منطقی ای داشت،وقتی از یوفو ها یا اشیاء ناشناس پرنده، قضیه می رسید به عملیات های "پرچم دروغین" آمریکا و روایت جدیدی از مرگ "مریلین مونرو" و "داعش"  و "انرژی رایگان "و ترتیب دادن "تهاجم فضایی فرضی"، تا ایده ی حکومت جهانی که آمریکا دارد و چهره ای جدید از رؤسای جمهور آمریکا و ...

مستندی که حتی اگر تمامش غیر واقعی باشد،باز هم دیدنش به شدت توصیه می شود ؛ مستند "ناشناخته" +
موافقین ۹ مخالفین ۰ ۹۶/۱۱/۰۵

نظرات (۷)

کی هست مریلین مونرو؟ 
پاسخ:

موضوعاتش منو به یاد مستند the arrivals انداخت
در کنار جذاب بودن موضوعات واقعا اعتماد کردن به این مستندات سخته
پاسخ:
این مستند رو که فرمودید ندیدم.
بله.کاملا حق با شماست. در کنار اینکه باید مراقب بود هرچیزی رو باور نکنیم،اما زوایای جدیدی به رومون باز میکنه..معتقدم گاهی،لطف خدا،اینطوری شامل حالمون میشه و زاویه دید جدیدی میده که شاید باعث بشه روش تمرکز کنیم،(ممکنه بعدها تغییر کنه کاملا و یا تکمیل بشه) گاهی هم عدو سبب خیر میشه ،حتی اگر خودش نخواد..

ممنونم از تذکرتون.
زندگی کردن تو دنیای امن خودمون قشنگ تر نیست؟ منکه انقد ازین دروغا شنیدم توانایی گوش دادن به یک دقیقشون رو هم ندارم.
پاسخ:
کاش میشد. اما نمیشه....
دروغ زیاده متاسفانه,اما همیشه هم حقیقت پشت دروغ ها نمیتونه پنهون بمونه
۰۹ بهمن ۹۶ ، ۱۵:۲۱ مرتضی خیری
مستندی که حتی اگر تمامش غیر واقعی باشد،باز هم دیدنش به شدت توصیه می شود.
راستشو بخواین این جمله ایه که جالب نیست.
اتفاقا اونوری ها هم یه همچین مستندی ساختن: مستند محسن مخملباف راجع به رهبری.
و حرفی هم که میگن دقیقا همین جمله است: شاید تمامش دروغ باشه اما نگاش کنید.
به نظرم هر فیلمی تاثیر خودشو میزاره. حالا چه دروغش بدونیم و چه درست

پاسخ:
سلام علکیم بزرگوار
بستگی به پایه های ذهنی و چارچوبهای ذهنی ما داره.هرچقدر محکمتر و با اصول درستتری ساخته شدهدباشن,از دل هر چیزی میتونه اونچه به دردش میخوره رو استخراج کنه. شاید بهتر بود این جمله رو با قیدی می آوردم.
البته من به شخصه ادعای آنچنانی درمورد خودم ندارم, اما حداقل اینو میدونم که دنبال چی میگردم.{ان شالله که اینطوره.}
شاید هم زمانیکه این جمله رو مینوشتم شرایطی مشابه شرایط خودم رو در نظر داشتم و حق با شما باشه. البته به اطلاعات مختصری که از خواننده های اینجا دارم هم, اعتماد کردم .

این فرمایشتون درسته که در هرصورت اثر میذاره,اما دو دلیل توی ذهنم هست در دفاع از اون جمله ی خودم, اول اینکه, با حسابی سرانگشتی, ضرر آنچنانی برای دیدن این مستند متصور نیستم,با توجه ب موضوع و محتوا.دوم اینکه,در حالت کلی,این فرمایش شما رو نمیتونم برای عموم بپذیرم. کسی ک حداقل باورها و چارچوبهایی داره که میدونه درسته, با کمی احتیاط میتونه از دل هر دریایی,ب راحتی لجن ها رو کنار بذاره و گوهرهاشو استخراج کنه.منظورم فقط حرفهای شاید درست,بین انبوه غلط ها نیست.گوهر میتونه یک جهت گیری درست و بر اساس همون معیارها و چارچوبها باشه که با دیدن یا شنیدن مطلبی,فارغ از درستی و غلط بودنش, انتخاب میکنه.
این مستند با توجه به محتواش همچین پتانسیلی داره.چه غلط چ درست,ما با مبانی ای که داریم ,میدونیم در ظلمات آخرالزمان با تقوی و علم باید پیش بریم.این مستند هرچی که باشه,این باور رو محکمتر میکنه و انگیزه ای مضاعف میده. 

این جمله ی بنده, عمومیت نداره .درمورد همین مستند, صدق میکنه,که البته باز هم نظر شخصی بنده ست که شاید اشتباه باشه.

ممنونم 
۰۹ بهمن ۹۶ ، ۱۶:۳۷ مرتضی خیری
سلام علیکم( سلام کردن هم تو دنیای دیجیتال داستانیه واسه خودش. نمیدونم سلام بدم، ندم، جواب سلام واجبه، واجب نیست. البته بودنش بهتره)
یه جمله دیگه هم بیشتر به چشم من میاد، این جمله تونه:"کسی ک حداقل باورها و چارچوبهایی داره که میدونه درسته" واقعیتش فکر میکنم همه ما چارچوب هایی داریم که نمیدونیم درسته یا نه. شاید چارچوب های ما از نظر ظاهر شبیه چارچوب هایی باشن که درستن(مثل اسلام) اما شاید واقعا در باطن شبیه اون چارچوب سالم نباشن.
میخوام بگم که با دیدن این مستندها(این مستند برای شما و مستند مخملباف برای اونا) ما فقط میخوایم چارچوب های قبلی خودمونو محکم تر کنیم وگرنه شاید در راستای رسیدن به حق نباشه. امیدوارم منظورمو درست رسونده باشم.
موفق باشید 
پاسخ:
خیر, اینطور که شما میفرمایید حاصلش پریشانی و سرگردانیه.منظور بنده چارچوبهایی هست که بعد از تحقیق و تامل بدست میان. منظورم بعد و در حین  دین تحقیقی هست.معارفی که از منابع درستش به دست آوردیم.
و منظورم از چارچوب  در جمله ای که عرض کردم «محکم کنیم» , این چارچوب دینی نیست. این رو باید از منابع موثقش بدست اورد. منظورم اسکلت ذهنی شکل گرفته بر اساس دین هست که حالا ایده و جزییاتی توش گرفته , و با دیدن مطالبی, یا خوندنش, میتونه به شکلدهی اون جزییات کمک کنه.

۰۹ بهمن ۹۶ ، ۲۲:۲۸ مرتضی خیری
منظور شما رو میفهمم و احتمالا شما هم منظور من رو میفهمید.
دو تا نکته:
اولا اینکه اون مثال"اسلام ظاهری و اسلام باطنی" که من گفتم، یه مثال کلانه و بیشتر برای گفتن منظورم بو( البته رو هر چیز دیگه ای هم میشه این حرفو گفت.)
راستش اون پاراگراف دوم شما رو نمیفهمم. هر چیزی از جزئیاتی تشکیل میشه که همون جزئیات به اون کلیات و چارچوب جون میدن. 
پاسخ:
بله.درست میفرمایید کمی بد نوشتم.

اینطوری عرض کنم که، ما یک چارچوب ذهنی داریم که تمام جهت گیری فعالیتهامون بر اساس این چارچوبه. با همون تعریف دین تحقیقی و ....  . به هر حال در متن احتماع هستیم و توی زمینه هایی فعالیت داریم و باید قدم های کوچکی برداریم .این قدم ها رو باید بر اساس یک هدف کلان شکل بدیم.هدف کلان رو اگر طبق جهان بینی اسلامی شکل بدیم،این قدم های کوچیک رو میتونیم بر اساس اون هدف بزرگ طراحی کنیم.این بین این مستند برای من،یک حالتی داشت که بر اساس محتواش میتونم کمی بازنگری کنم در این قدم های کوچیک (با توجه به همون هدف کلان و چارچوب ذهنی که دارم)

ان شاءالله فرصت داشتید ببینید.
۱۶ بهمن ۹۶ ، ۰۰:۱۶ خانم لبخند
بعد از پیشنهادتون این مستند رو گرفتم و دیدم. و خب اگه بخوام راستش رو‌ بگم تقریبا اصلا نتونستم باورش کنم :) یعنی شاید تنها یک درصد احتمال وجود موجودات فرازمینی رو در من زنده کرد که در همون حد، یعنی فقط احتمال وجود، و نه حقیقت داشتن گفته های راویان، باقی موند. 
من هنوز شک دارم که بشر تونسته باشه به ماه سفر کنه که خب این از نظر افراد سازنده این مستند کاملا حل شده و جزء بدیهیات بود. به همین دلیل و چندین و‌ چند دلیل دیگه نمیتونم بپذیرمش. خصوصا با گاف هایی که از سازمان های فضایی معروف دنیا شنیدم.
ولی در کل ممنون از پیشنهادتون :)
پاسخ:
:) ممنون که وقت گذاشتی بانو.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">